Witamy w serwisie Moje Rady, razem znajdziemy odpowiedź na każde pytanie! Zasada działania jest bardzo prosta:
  • Zarejestruj się
  • Przeczytaj regulamin
  • Pytaj
  • Odpowiadaj
  • Zdobywaj punkty
Brakuje odpowiedniej podkategorii? To nic - dodaj pytanie do kategorii głównej, my zajmiemy się resztą.

Pytania i odpowiedzi r e k l a m a Pytania i odpowiedzi

Jak domowymi sposobami czyścić piekarnik?

+4 głosów
zapytał 5 lat temu w kategorii Sprzątanie Patrycja (127 punktów)

1 Odpowiedź

+1 głos

Do czyszczenia piekarników możemy użyć wielu dostępnych na rynku środków czyszczących, jeśli jednak nie chcemy stosować silnie żrących substancji w obawie, iż piekarnik i jego elementy mogą ulec drobnym zniszczeniom, w trakcie częstych zabiegów zastosujmy sprawdzone domowe sposoby :)

Aby zbyt często nie czyścić piekarnika należy nie dopuszczać do zbyt dużego jego zabrudzenia, a po każdym użyciu umyć go od razu (po wystygnięciu oczywiście) wilgotną ściereczką namoczoną w gorącej wodzie, nie zapominając o dokładnym przetarciu dna piekarnika.

Piekarniki czyścimy gdy są one jeszcze lekko ciepłe, umieszczamy w środku 150 ml środka czyszczącego, którego skład oparty jest na bazie rozcieńczonego amoniaku, zamykamy następnie drzwiczki – piekarnik zostawiamy wyłączony. Piekarniki czyszczone tym sposobem najlepiej zostawić na kilka godzin lub całą noc z płynem czyszczącym w środku, a rano piekarnik myjemy dokładnie gorącą woda z płynem.

Do mycia można użyć także sody oczyszczonej, którą posypujemy zwilżoną powierzchnię piekarnika. Następnie miękką, drucianą gąbką myjemy całą powierzchnię, a nadmiar wody zbieramy szmatką – czynność powtarzamy do osiągnięcia pożądanego przez nas efektu. Na samym końcu myjemy piekarnik wodą i wycieramy wszystkie elementy do sucha.

Zabrudzone blachy moczymy w roztworze z dwóch części sody oczyszczonej i czterech części gorącej wody, możemy to zrobić w zlewozmywaku lub w wannie. Po około dwudziestu minutach (w zależności od zabrudzenia) przecieramy je szmatką z płynem i wycieramy do sucha. Piekarniki, o które będziemy systematycznie dbać nie będą wymagały zbyt mocnego szorowania i stosowania silnie żrących substancji, ponieważ brud nie będzie miał szansy zbyt głęboko w nie wniknąć.

Ale się spisałam :) moja pierwsza odpowiedź więc się bardzo starałam smiley

odpowiedział 5 lat temu ella (100 punktów)

Zaloguj się lub zarejestruj, aby móc umieścić odpowiedź.

Podobne pytania

0 głosów
1 odpowiedź
0 głosów
1 odpowiedź
wyświetleń 1,280 zapytał 5 lat temu w kategorii Sprzątanie ella (100 punktów)
0 głosów
2 odpowiedzi
0 głosów
4 odpowiedzi
wyświetleń 524 zapytał 4 lat temu w kategorii Kuchenne sztuczki Kajka (24 punktów)
0 głosów
5 odpowiedzi
wyświetleń 306 zapytał 3 lat temu w kategorii Agd palacz (101 punktów)