Witamy w serwisie Moje Rady, razem znajdziemy odpowiedź na każde pytanie! Zasada działania jest bardzo prosta:
  • Zarejestruj się
  • Przeczytaj regulamin
  • Pytaj
  • Odpowiadaj
  • Zdobywaj punkty
Brakuje odpowiedniej podkategorii? To nic - dodaj pytanie do kategorii głównej, my zajmiemy się resztą.

Pytania i odpowiedzi r e k l a m a Pytania i odpowiedzi

licówki wrocław

dzięki licówkom możliwe jest skutecznie korygowanie koloru i kształtu widocznych części zęba mocuje się je do zewnętrznej licówki

limed.eu

Po co na zęby zakłada się licówki?

+1 głos
zapytał 4 lat temu w kategorii ZDROWIE URODA I STYL Piksel (67 punktów)

4 Odpowiedzi

0 głosów
Licówki stosuje się w celu poprawy wyglądu zębów, zwłaszcza przednich. Za ich pomocą skorygowac można kształt, wielkość i kolor uzębienia. Na przedniej (odpowiednio przygotowanej) powierzchni zęba cementuje się cienką warstwę materiału np. porcelany. W zależności od rodzaju materiału, z którego licówki są wykoanane oraz od dbałości o jame ustną mogą one służyć nawet 10 lat, są bardzo wytrzymałe. Po takim okresie należałoby je już wymienić ponieważ z biegiem lat i wiekiem zmianie ulega układ zębów i dziąseł. Nie ma przeciwskazań zdrowotnych i wiekowych do ich stosowania. Nie wykonuje się ich jednak nazębach martwych i bardzo zniszczonych, w takich przypadkach najlepszym rozwiązaniem jest założenie korony.
odpowiedział 4 lat temu Adam (39 punktów)
0 głosów

Licówki zakłada się zazwyczaj ze względów estetycznych na przednie zęby, które widać na pierwszy rzut oka przy uśmiechu np. Zakłada się je najczęśniej w przypadku przebarwień, chęci korekcji kształtu zęba lub uzupełnienia jego braków (np. ułamań) oraz gdy chcemy zamknąć przerwę pomiędzy zębami, tzw. diastemę. Zabieg nakładania licówek wykonuje każdy dobry dentysta. Ze swojej strony polecić mogę tego - chirurg stomatolog Warszawa. Jakiś czas temu zakładał licówki mojej przyjaciółce i do dziś jest bardzo zadowolona z efektu.

odpowiedział 2 lat temu karma (790 punktów)
0 głosów

Widzę, że moi poprzednicy już bardzo szczegółowo wyjaśnili, po co zakłada się licówki. Ja dodam jeszcze tylko, że decydując się na nie, warto udać się do dobrych i sprawdzonych lekarzy. Ja już jakiś czas temu wybrałam gabinet, specjalizujący się między innymi w protetyce stomatologicznej i zdecydowanie tej decyzji nie żałuję.

odpowiedział 1 rok temu karma (790 punktów)
0 głosów

Czasami warto byłoby się zastanowić czy lepszym i trwalszym rozwiązaniem nie byłby implant zębowy. Możecie się o to zapytać w gabinecie Sebastiana Gibca. To doświadczony specjalista, który rozwieje wszystkie wątpliwości.

odpowiedział 4 miesięcy temu PerfekcyjnaPaniDomu (406 punktów)

Zaloguj się lub zarejestruj, aby móc umieścić odpowiedź.

Podobne pytania

0 głosów
6 odpowiedzi
wyświetleń 7,312 zapytał 4 lat temu w kategorii Siłownia Olga (36 punktów)
0 głosów
1 odpowiedź
wyświetleń 1,138 zapytał 4 lat temu w kategorii Kobiety Patrycja (127 punktów)
0 głosów
4 odpowiedzi
0 głosów
1 odpowiedź
wyświetleń 901 zapytał 3 lat temu w kategorii KULINARIA Mariolcia (21 punktów)
0 głosów
4 odpowiedzi
wyświetleń 167 zapytał 4 lat temu w kategorii RODZINA I UCZUCIA Magda (49 punktów)